Language versionWarning: extract() expects parameter 1 to be array, boolean given in /mnt/data/accounts/z/zsjiraskova/data/www/muzeum-myto.cz/zobrazit_ikony_prodejna.php on line 53

Muzejní prodejna

Fidler, Jaroslav
C.a k. vzpomínky na vysokomýtskou posádku aneb Trocha sousedské historie
85 stran (51 stran textu rukopisu a 30 stran rejstříků)
Vydalo Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě v květnu 2013
Dlouhá desetiletí ležel v muzejním archivu rukopis vysokomýtského rodáka Jaroslava Fidlera s názvem Trocha sousedské historie. V nich autor vypsal svoje vzpomínky z dětství, které měl na vysokomýtskou vojenskou posádku v dobách Rakouska-Uherska. Autor sám snad ani netušil, jak v tomto kouzelném dílku dokonale zachytil ducha a atmosféru malého východočeského městečka Vysokého Mýta na přelomu 19. a 20. století a jeho přerod ve významné posádkové město. Nám – budoucím generacím tak poskytl jedinečný zdroj poznání o všech aspektech vývoje a života místní posádky. Svým barvitým vyprávěním učinil obraz vojenského Vysokého Mýta plastičtějším a my se můžeme s patřičnou dávkou nostalgie zcela reálně vrátit do časů, které nám v mnohém dnes přijdou tak nějak lepší a hezčí.
Kniha je opatřena krátkým medailonem o autorovi a zejména pak místním a věcným rejstříkem vojenské terminologie, který vysvětluje vojenské pojmy obsažené v rukopise, jako např. kádr, zeměbrana, honvédi, dragouni či švadrona…atd.

Otevírací doba muzea
Po zavřeno
Út - Pá 9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
So - Ne 9:00 - 12:00, 13:30 - 17:00

© Matyáš Hájek - www.designhajek.cz

Sáčky do vysavače Půjčovna karavanů
Šemberova 125/I
566 01 Vysoké Mýto
muzeum@muzeum.myto.cz
tel.: 465 461 950