Language version


Muzejní breviář II

4. února - 4. března
Přednášková místnost muzea
Cyklus přednášekWarning: extract() expects parameter 1 to be array, boolean given in /mnt/data/accounts/z/zsjiraskova/data/www/muzeum-myto.cz/zobrazit_ikony_vyst_a_expo.php on line 55

Povídání o stromech s Václavem Větvičkou

čtvrtek 11. března od 18 hodin
Přednášková místnost muzeaWarning: extract() expects parameter 1 to be array, boolean given in /mnt/data/accounts/z/zsjiraskova/data/www/muzeum-myto.cz/zobrazit_ikony_vyst_a_expo.php on line 55

Novodobé válečné konflikty

březen, duben
Přednášková místnost muzea
Cyklus přednášek


IV. Sodomkovo Vysoké Mýto

7. - 12. června
Multižánrový festival kultury a životního stylu 20. až 40. let 20. století věnovaný automobilovému designérovi a karosáři Josefu Sodomkovi ml.


Cestou necestou od Marka Pola k Amundsenovi

23. - 28. srpna
Příměstský tábor určený dětem se zájmem o historii pro dětí od 7 -14 let.

Přihlášky ke stažení

Svěže na věž

11. září 2010
osvětově - branné cvičení v rámci Dnů evropského kulturního dědictví


Konec prázdnin na muzejním dvorku

23. – 26. srpna
Dvůr muzea
Cyklus loutkových představení


Vesnické technické objekty 2010

11. – 13. října 2010
Odborný seminářOkolo světa

22. - 26. listopadu 2010
Přednášková místnost muzea
Tradiční série přednášek pro zájemce o cestování při které není potřeba jezdit daleko a přitom se seznámit s úžasnými místy.


Vánoční koncert a živý betlém na Vraclavi

18. prosinec 2011
Tradiční setkání příznivců a přátel muzea nad sklenkou punče v rámci vánočního koncertu v barokním areálu na Vraclavi.Muzejní breviář II


4. února - 4. března
Přednášková místnost muzea

V letošním roce navážeme na cyklus tematicky zaměřených přednášek v nichž zaměstnanci muzea odhalí co vše se odehrává za zdmi muzea v rámci jejich profese a odborného zaměření. Přednášky pro veřejnost jsou plánovány na 18.00, po domluvě je možné program rezervovat v dopoledních hodinách pro školní kolektivy.
4. 2. Cesta muzejních předmětů – přednáška ukáže co se děje s muzejním předmětem po jeho příchodu do muzea, jak se o předmět postará správce přírůstkové knihy paní Alena Korálová, jak s ním naloží dokumentátor Martin Štěpán a kruh uzavře konzervátorka Adéla Holešínská, která předmět zakonzervuje, popřípadě opraví poškození.
11. 2. Točí se točí kolo ve mlýně... – netradiční název vás zavede do profese etnologa PhDr. Radima Urbánka zaměřeného na vesnické prostředí, zejména na vesnické objekty a technické památky.
18. 2. Korespondence Šemberových dětí s přáteli – zajímá vás jaké poklady skrývá muzejní archiv? Jaká rodinná či osobní pozůstalost je ceněná? Nebo jaká pravidla se v archivu musí dodržovat? Přijďte si prohlédnout poklady našeho archivu, například korespondenci Šemberových dětí s T. G. M., Janem Nerudou či J. V. Fričem.
25. 2. Nové archeologické výzkumy – nikdo neprošel okolí tak podrobně jako muzejní archeolog, přijďte se s ním pobavit o nových možnostech v archeologii, prohlédnete si archeologické záznamy, dobové nálezy, seznámíte se s jejich dalším zpracováním a jaký význam pro nás mohou mít v historickém poznání.
4. 3. Pojďte s námi do knihovny - během přednášky se seznámíte se sbírkovým fondem muzejní knihovny a dozvíte se něco o tom, jak vypadají rukopisy, prvotisky, staré tisky a kramářské tisky od knihovnice Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě PhDr. H. Skalické. Na povídání spojené s ukázkami "pokladů" z muzejního knižního depozitáře, naváže restaurátorka Jana Kovandová z Litomyšle. O tom, že o vzácné knihy a vazby je třeba pečovat nikdo nepochybuje. Ale jak to dělají odborníci, uvidíte až při návštěvě muzea.

Otevírací doba muzea
Po zavřeno
Út - Pá 9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
So - Ne 9:00 - 12:00, 13:30 - 17:00

© Matyáš Hájek - www.designhajek.cz

Sáčky do vysavače Půjčovna karavanů
Šemberova 125/I
566 01 Vysoké Mýto
muzeum@muzeum.myto.cz
tel.: 465 461 950