Language version


Vánočně naladěni

4. prosince – 31. prosince 2012
Výstava exkluzivní kolekce české krajinomalby a premiéra unikátního pohyblivého betlému Antonína Schauera. Vernisáž se uskuteční v neděli 2. prosince od 14 hodin.


Svět loutek

13. ledna - 10. února 2013
Ojedinělá kolekce současných loutek z dílny autorky Gabriely Podroužkové doplněné o loutky historické. Vernisáž proběhla v neděli 13. ledna 2013 od 14 hodin.


Poznávej se

19. února - 17. března 2013
Interaktivní putovní výstava science centra IQpark Liberec seznamuje návštěvníky netradiční a zábavnou formou s fungováním lidského těla, s lidskými smysly a také s tím, jak někdy právě vlastní smysly klamou.


Filatelistická výstava Vysoké Mýto 2013

21. března - 24. března 2013
Soutěžní filatelistická výstava pořádaná na počest 90. výročí založení Klubu filatelistů ve Vysokém Mýtě a 20. výročí vydání první české poštovní známky.


Predátoři ptačí říše – dravci a sovy

2. dubna - 12. května 2013
Výstava vytvořená Muzeem východních Čech v Hradci Králové nabízí výčet druhů dravých ptáků a sov vyskytujících se na českém území.


Kamil Lhoták

26. května – 16. června 2013
Dílo slavného malíře Kamila Lhotáka se představí na největším výstavním počinu letošního roku.


Počátky techniky a průmyslu ve Vysokém Mýtě na fotografiích, výkresech a plánech

2. dubna - 11. srpna 2013
Výstava fotografií a plánové dokumentace týkající se počátků průmyslu ve Vysokém Mýtě.


Upoutávka na výstavu

(mezi)válečné Vysoké Mýto, 31. srpna - 1. září 2013
II. ročník výstavy vojenských pohlednic a militárii v objektu bývalé prodejny v obci Brteč.


Rostlé houby

24. září - 26. září 2013
Našli jste Vám neznámou houbu a chcete ji určit a dozvědět se o ní i něco zajímavého?


Kelti ve východních Čechách

28. června - 29. září 2013
Prázdninová výstava pro celou rodinu s interaktivními prvky nabízí náhled do života našich východočeských předků v době železné. Bude zahájena vernisáží v pátek 28. června od 13 hodin


Neštěstí ve hře, štěstí v lásce

4. května – 29. září 2013
Výstavní prostory bývalých lázní u kostela sv. Mikuláše ve Vraclavi budou letos prezentovat baroko pohledem dam a kavalírů.


Vernisáž výstavy Secese a secesní fotografka Julie Jirečková

neděle 13. října od 14 hodin
Slavnostní zahájení výstavy Secese a secesní fotografka Julie Jirečková s doprovodným programem.


Secese a secesní fotografka Julie Jirečková

13. října - 17. listopadu 2013
Krásné fotografie Julie Jirečkové ze sbírek Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě a Moravské galerie v Brně se veřejnosti představí na letošní velké výstavě.


Adoptuj panenku a zachráníš dítě

15. října 2013 - 12. prosince 2013
Prodejní výstava ručně šitých panenek v rámci projektu organizace UNICEF. Návštěvníci si je mohou zakoupit a zaplatit tak očkování pro jedno dítě z rozvojových zemí proti šesti smrtelným dětským nemocem.Vánočně naladěni


4. prosince – 31. prosince 2012

Regionální muzeum představí na poslední výstavě letošního roku výjimečnou kolekci olejomaleb a grafických listů od českých umělců zvučných jmen, která návštěvníky uvede do nostalgické vánoční nálady pohledy na rozmanitá zimní zákoutí krajiny venkova i města. Ve spolupráci s velkými galeriemi výtvarného umění v Hradci Králové, Náchodě a Pardubicích i městskými muzei v České Třebové, Skutči a Čáslavi se rozzáří výstavní prostory muzea uměleckými díly od Antonína Hudečka, Františka Kavána, Vojtěcha Preissiga, Jaroslava Panušky, Josefa Váchala či Karla Holana a mnohých dalších vynikajících malířů.

Vedle uměleckých děl, prostoupených romantickou, zimní atmosférou, se návštěvníci mohou těšit také na skvostný Pohyblivý betlém Antonína Schauera, humorně vyprávějící příběh narozeného jezulátka, který se po dlouhých letech nefunkčnosti a setrvávání v muzejním depozitáři návštěvníkům ukáže v chodu. Schauerův betlém bude představen v širších souvislostech městské i venkovské kultury poloviny 19. století, kdy jej autor stvořil, a návštěvníci tak budou mít příležitost si prohlédnout vánoční darovníky v historickém hávu.

Vernisáž výstavy proběhne již v neděli 2. prosince ve 14 hodin. Součástí vernisáže bude první veřejné spouštění Pohyblivého betlému Antonína Schauera.

Vážení návštěvníci,
z důvodu velkého stáří strojové mechaniky Pohyblivého betlému Antonína Schauera bohužel není možné udržovat betlém v neustálém chodu.
Abyste nebyli ochuzeni o pohled na betlém v pohybu, připravili jsme pro Vás kromě videozáznamu rovněž komentované spouštění betlému.

Komentované spouštění Pohyblivého betlému Antonína Schauera:
každou středu a pátek v 16 hodin
každou neděli ve 14 hodin

Otevírací doba muzea
Po zavřeno
Út - Pá 9:00 - 12:00, 13:00 - 17:00
So - Ne 9:00 - 12:00, 13:30 - 17:00

© Matyáš Hájek - www.designhajek.cz

Sáčky do vysavače Půjčovna karavanů
Šemberova 125/I
566 01 Vysoké Mýto
muzeum@muzeum.myto.cz
tel.: 465 461 950