155 let Otakaru

V červnu tohoto roku uplyne 155 let od chvíle, kdy vysokomýtské okresní úřady schválily navrhované stanovy nového zpěváckého spolku ve Vysokém Mýtě, který ihned po té zahájil svou činnost. Jeho prvními členy byli především učitelé vysokomýtských škol, brzy po založení přijal do svého názvu jméno slavného krále a byla vypsána sbírka na zhotovení majestátního spolkového praporu, který se dodnes nachází ve sbírkách Regionálního muzea. Od roku 1893 si začal utvářet i ženský sbor a po roce 1914 byl Otakar zcela zlikvidován I. světovou válkou. Z pověstného popela znovu povstal v roce 1919, prošel obdobími úspěchů i krizí a přes všechny nesnáze si zazpívat pod jeho slavným jménem mohou obyvatelé Vysokomýtska dodnes.
V sobotu 13. června od 15. hodiny výstava vyvrcholí Zahradní slavností ve venkovních prostorách muzea, vedle zpěvu bude návštěvníkům nabídnuto i malé občerstvení a vína Kobylského vinného sklípku.