Adoptuj panenku a zachráníš dítě

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě se v letošním roce připojilo k projektu organizace UNICEF „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“. Prodejní výstava ručně šitých panenek je v prostorech muzea otevřena od 15. října 2013 a potrvá až do 12. prosince 2013. Návštěvníci si je mohou zakoupit a zaplatit tak očkování pro jedno dítě z rozvojových zemí proti šesti smrtelným dětským nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, dětská obrna a tuberkulóza).

Ve čtvrtek 12. prosince od 18 hodin, v poslední den výstavy, se v přednáškové místnosti muzea uskuteční setkání s paní Pavlou Gomba, výkonnou ředitelkou Českého výboru pro UNICEF, která mimo jiné přiblíží aktivity UNICEF či projekt Adoptuj panenku a zachráníš dítě.

Očkovací programy UNICEF zachrání každý rok životy 3 milionům dětí, další desítky milionů dětí ochrání před následky onemocnění. Přesto každoročně 1,5 milionu nejmenších dětí v nejchudších zemích stále ještě na nemoci, kterým se dá předejít očkováním, umírá. K více než 30 milionům dětí v nejchudších zemích se totiž stále ještě očkování nedostane z důvodu nedostatku očkovacích látek, nedostatečného vybavení zdravotních center nebo neinformovanosti rodičů.
O pomoci prostřednictvím prodeje originálních ručně vyráběných panenek jste možná již slyšeli, ale možná že stále ještě nevíte, jak moc můžete zakoupením jedné takové panenky dětem v méně rozvinutých oblastech pomoci. Projekt „Adoptuj panenku a zachráníš dítě“ je zaměřen na získání finančních prostředků na podporu očkovacích programů UNICEF. Částka, za kterou si můžete panenku zakoupit je stanovena podle nákladů potřebných pro očkování jednoho dítěte v rozvojových zemích proti šesti smrtelným dětským nemocem (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, dětská obrna a tuberkulóza).Jedna panenka zachrání jedno skutečné dítě.