DEN MUZEÍ - Den otevřených dveří

Komentované prohlídky výstavy Industriální dědictví
10:00 hod. a 14:00 hod.

Během Dne otevřených dveří nabízíme návštěvníkům komentovanou prohlídku výstavy Industriální dědictví zapůjčené od Výzkumného centra průmyslového dědictví. Zajímavá je nejen svým tématem, ale především stále se rozvíjejícím zájmem odborné i laické veřejnosti o technické památky bez rozdílu, zda jde o velké průmyslové areály, anebo drobné samostatné stavby.

„Už vím proč, dědo!“ Mletí obilovin
V rámci Dne muzeí pořádáme další dílnu z cyklu „Už vím proč, dědo!“, tentokrát věnovanou mletí obilovin. Po krátké přednášce o starém českém mlynářství si ukážeme ruční mletí na replice slovanského mlýnku s opakovaným vyséváním. Vyrobíme jak celozrnnou mouku, tak i celozrnnou krupici. Návštěvníci si jednotlivé postupy při mletí budou moci sami vyzkoušet a nejspíš je překvapí, jak jednoduché zařízení ke kvalitnímu mletí postačuje.

vstup zdarma