Dětský příměstský tábor - Za zvuku promítačky

V posledním srpnovém týdnu proběhne v prostorách muzea dětský tábor, tentokrát na téma fotografování a filmování v historii i dnes.

Pondělí 27. 8. 2018

- dopoledne - uvítání a komentovaná prohlídka výstavy „Vyfoť, natoč, vyvolej“ + program od samotných autorů výstavy

- odpoledne příprava kulis na výrobu vlastní animace, scénář, rozdělení funkcí; dále rozdělení funkcí na tvorbu dokumentu, který by měl zachytit náš výlet do Prahy

Úterý 28. 8. 2018

- dopoledne ukázka práce s dírkovou komorou, její princip + výroba vlastních dírkových komor určených k „fotografování“

- odpoledne krátké povídání k historii filmu, „fotografování“ pomocí dírkové komory, práce v temné komoře (vyvolávání fotek vzniklých pomocí dírkové komory) a prohlídka Muzea českého karosářství

Středa 29. 8. 2018

- celodenní výlet, jídlo a pití s sebou, kapesné dle uvážení rodičů

- ráno sraz v 7 hod. na autobusovém nádraží a odjezd na výlet do Prahy (jedeme zájezdovým autobusem)

- dopoledne - návštěva studia televize Očko

- odpoledne – návštěva Muzea Karla Zemana s programem

- návrat cca ve 20 hod. (bude záležet na dopravní situaci)

Čtvrtek 30. 8. 2018

- dopoledne – poznávání historie centra města – procházka po městě; střih materiálů natočených během výletu do Prahy a výroba krátkého animovaného filmu

- odpoledne „Malá muzejní olympiáda“ a pokusy se záznamem pohybu

- podvečer – sestavení a střih animovaného filmu a příprava na opékání

- večer – opékání na muzejním dvorku, následně promítání vlastních – vyrobených videí

- účast na promítání filmu na náměstí – Hurvínek a kouzelné muzeum

- noční hra a spaní v muzeu

Pátek 31. 8. 2018

- dopoledne hra „Vysoké Mýto včera a dnes“ – hledání a pomocí fotografie zaznamenávání změn v podobě města

- odpoledne – druhé kolo pokusů z dírkovou komorou a vyvolání fotografií v temné komoře

Program pro děti je připraven od 9 do 15:30 hod., polední pauza je 12 až 13 hod. Děti si mohou přinést oběd z domu a v muzeu si ho ohřát nebo odejít na oběd mimo muzeum. Pokud bude dítě opouštět muzeum, prosíme rodiče, aby nás o tom vždy ráno informovali. Během polední pauzy muzeum za děti neodpovídá.

Co mají mít děti s sebou? Lahvičku s pitím, svačinu (oběd), batůžek, odpovídající oblečení, ve středu pak jídlo a pití na celý den. Ve čtvrtek se bude v muzeu přespávat, děti by si měly donést spacák, karimatku, polštářek, pyžamo a věci osobní hygieny. Snídani v pátek ráno zajistí muzeum.

Změna programu vyhrazena!

Kapacita táboru je již naplněna!