Dny evropského kulturního dědictví

8. září 2013

10.00 hodin
Komentovaná procházka po městě s historikem umění na téma zajímavé vysokomýtské vily.

Byť se to nezdá Vysoké Mýto skrývá nejeden architektonický skvost. Mezi ně patří i několik honosných vil, které jsou zajímavé jak po stavební stránce, tak i svým osudem či osudem jejich majitelů.

Sraz na náměstí Přemysla Otakara II. před turistickým rozcestníkem

13.00 hodin
Komentovaná procházka s historikem muzea Zdeňkem Horákem po vysokomýtském hřbitově.

I hřbitov je unikátním místem, kde se můžeme dozvědět mnohé z historie našeho města. Při procházce se tak dozvíme, kde jsou pochovány významné vysokomýtské osobnosti a jaké byly jejich osudy.

Sraz před hřbitovní branou

15.00 hodin
S etnografem na kole okolím Vysokého Mýta II

Asi 30 kilometrová vyjížďka Vysokomýtskem na kole s etnografem muzea Radimem Urbánkem tentokrát po stopách 120 let starých fotografií lidových staveb od Vratislava Votrubce.

Na zpestření uvidíme i několik vesnických technických staveb (sušárna lnu a kovárna). Cesta po trase Chotěšiny, České Heřmanice, Tisová, Hrušová a Lhůta.
Odjezd účastníků v 15:00 hodin od turistického rozcestníku na náměstí Přemysla Otakara II.
Podmínkou účasti: vlastní kolo
Doporučení: sebou menší svačinu

V sobotu 7. září 2013 bude zdarma vstup do výstavních prostor Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě a do barokního areálu na Vraclavi.