Draní peří v muzeu

Během loňské výstavy Bejvávalo dobře aneb jak se co dělávalo jsme v muzeu poprvé drali peří. Protože se tato akce setkala s úspěchem, rozhodlo se ji muzeum letos zopakovat. Tato dříve tradiční zimní práce našich prababiček a babiček byla obvyklá ještě po polovině 20. století.  My si ji vyzkoušíme pod vedením lektorky Lenky Kmoškové ze Sebranic. Během práce (stejně jako v minulosti) budeme vyprávět  - třeba i pověsti z okolí. A připraveno bude také tradiční občerstvení, jež se při draní podávalo.

Počet účastníků je omezený na deset osob, můžete se na nás ale přijít jen podívat. Jednotné vstupné je 50,- Kč a své místo si můžete rezervovat telefonicky či prostřednictvím emailu: Soňa Krátká, 465 461 956, kratka@muzeum-myto.cz.

Aktuálně (15. 1. 2024) jsou volná poslední 2 místa!