Kluci a holky na čtyřech kolech

Mimo několika předmětů ze sbírkového fondu muzea a dalších institucí Pardubického kraje se veřejnosti především představí dva velcí sběratelé. Renáta Glänznerová, která sbírá kočárky pro miminka a v jejím bohatém fondu je zahrnuto i oblečení pro malé děti, ložní prádlo a hračky. Díky dlouhodobé a usilovné činnosti vlastní kočárky historické, i ty z doby nedávno minule a díky ucelené řadě výrobků značky Liberta se návštěva muzea rázem stane nostalgickou i pro rodiče a prarodiče. K vidění a vyzkoušení bude též koutek pro vážení a přebalení dítěte i staré kovové postýlky z porodnic. Velkou zajímavostí nejen pro Mýťáky bude kočárek opatřený výrobním štítkem s textem „Výroba dětských kočárků Josef Pavlíček Vysoké Mýto“.

Druhým sběratelem je Lukáš Očenášek. Vlastní, a spolu s dědečkem opravuje, stará šlapací autíčka. Ten si například cení autíčka značky Alfa Romeo 6C 1500 Super Sport vyrobeného podle předlohy modelu z roku 1929.

Přestože oba sběratelé přesunou do výstavních prostorů vysokomýtského muzea jen část svých bohatých sbírek, určitě to bude státo za to! Přijďte se podívat.

Záštitu nad výstavou převzal Ing. Roman Línek, MBA, náměstek hejtmana Pardubického kraje