"Můj táta Jiří Franěk"

Životní cesta vysokomýtského rodáka prof. PhDr. Jiřího Fraňka, CSc. vedla mnoha katarzemi rozbouřeného 20. století. V období války prošel peklem koncentračních táborů, v nichž zahynula většina jeho příbuzných, během komunistického režimu pracoval jako nádražní dělník v pražské Bubenči. Osobnost tohoto významného literárního vědce, slavisty a vysokoškolského pedagoga připomene přednáška jeho dcery PaedDr. Věry Dvořákové, která se v rámci 68. výročí konce války uskuteční v prostorách Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě ve čtvrtek 16. května od 18 hodin. Součástí večera bude i krátká interpretace židovských písní studentky Terezy Filipové a drobná výstavka fotografií paní Zdeny Dojčánové, zabývající se osudy vysokomýtských židovských rodin v době nacistické okupace.