Na stopě

Staň se detektivem a vyřeš zločin!

Již tradičně patří počátek roku ve vysokomýtském muzeu úspěšným interaktivním výstavám. Tentokrát půjde o unikátní putovní výstavu věnovanou vědeckým metodám v kriminalistice a vytvořenou Mendlovým muzeem v Brně. Na návštěvníky čeká fiktivní kriminální případ, který budou moci sami vyřešit a odhalit pachatele. Během řešení se neotřelou a zábavnou formou seznámí s moderními metodami vyšetřování. Chybět nebudou ani překvapivé informace z oblasti dějin kriminalistiky.

Slavnostní vernisáž proběhne v pondělí 13. ledna 2014 od 16 hodin za účasti Četnické pátrací stanice Pardubice a zástupců Policie České republiky. Součástí zahájení budou také komentované ukázky práce prvorepublikové policie či názorná přednáška o metodách, jež se používaly v kriminalistice dříve a které se používají v současné době.