(Ne)tradiční architektura

Na reklamních plochách čteme, že máme stavět chytře. Naši předkové to uměli už před mnoha generacemi. Pokrok technického rozvoje, prefabrikace a prudký vývoj dopravy změnil způsob stavitelství, ale ne vždy k lepšímu, a tak nyní znovu objevujeme tradiční materiály a obvyklé stavební postupy a často jim říkáme alternativní architektura.
Ve spolupráci s architektkou Barborou Šedovou připravilo naše muzeum výstavu s ukázkami historických, ale i současných (ne)tradičních stavebních materiálů. Navštěvníkům nabídneme nejen nejzákladnější informace, ale především možnost srovnání a malou inspiraci.
Většiny vystavených předmětů bude možné se dotknout rukou a zkusit, jak se drží, kolik váží a případně, jak se používala.
Vernisáž se uskuteční v neděli 18. června v návaznosti na vernisáž výstavy Legionáři. Zájemci si budou moci vyzkoušet práci s nepálenou hlínou.