Než přišla svoboda

Naše muzeum ve spolupráci s ostatními krajskými muzei (Litomyšl, Chrudim, Pardubice) připravilo výstavu s názvem „Než přišla svoboda“. Jedná se o venkovní panelovou výstavu, která občany seznamuje s životem v době normalizace na území dnešního Pardubického kraje. Na dvaceti výstavních panelech (smontovaných do pěti samostatných modulů) jsou reflektována různá dobová témata, jako je například doprava, rozmístění sovětských vojsk, životní prostředí, zemědělství, fenomén panelových sídlišť ale třeba i oslavy povinných výročí či místní neoficiální a undergroundové umění. Výstava je připravena ve čtyřech vyhotoveních vždy pro jeden okres Pardubického kraje. Zahájena byla 17. září a bude putovat ve čtrnáctidenních intervalech po městech našeho kraje.

Zajímavé informace, které se nevešly na výstavní panely, vyšly ve speciálních novinách s názvem Normalizační listy. Tyto listy lze získat během zahájení každé z výstav, v informačních centrech měst, kde se je výstava umístěna, v našem muzeu, či v dalších muzeích našeho kraje.

Přehled míst a termínů zahájení výstavy:

Pozor, došlo ke změně u některých časů zahájení výstavy.

úterý 17. 9. - Pardubice, Třída Míru - zahájení v 15:30 za účasti ing. Romana Línka

úterý 17. 9. - Heřmanův Městec - zahájení v 16:30 za účasti ing. Romana Línka

středa 18. 9. - Svitavy - zahájení v 9:30 za účasti ing. Romana Línka

čtvrtek 19. 9. - Ústí nad Orlicí - zahájení v 15:30 za účasti ing. Romana Línka