Noc kostelů 2015

Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě se letos výjimečně zapojí namísto festivalu Muzejních nocí do celorepublikového festivalu Noc kostelů 2015 s Barokním areálem ve Vraclavi, která se uskuteční v pátek 29. května. Programem ožije celý vraclavský Barokní areál již od 14:00 hodin odpoledne. Tématem pro letošní rok se stane slavná lázeňská minulost místa. Zábava je připravena pro rodiny s dětmi, které si zahrají o sladké ceny ve hře s poustevníkem Františkem a společně s rodiči si mohou vyrobit bylinný čaj nebo bylinnou koupel v tvořivé dílně Síla bylinek. Po celý den bude otevřena nová výstava Lázeňství a léčitelství v proudu času i kostel sv. Mikuláše s unikátní památkou barokního sochařství - Křížovou cestou z Hedče. Nebude chybět ani lázeňské popíjení „zázračné vraclavské vody“ a jako v každých dobrých lázních si návštěvníci vedle relaxace těla mohou dopřát i osvěžení ducha. V 18:00 hodin obzory návštěvníků rozšíří přednáška památkářky Kateřiny Křížkovské s názvem Lázeňství jako kulturní fenomén českého baroka. O hudební zábavu v lázních se postarají dva koncerty smíšeného pěveckého sboru Musica da Chiesa od 19:30 a od 20:30 hodin. Za nočního šera se mohou návštěvníci pokochat pohledem na hru světel a stínů při netradičním osvětlení kostela i pramene se „zázračnou“ vodou.
Podrobný program naleznete na www.nockostelu.cz, na stránkách vysokomýtské farnosti, která převzala duchovní záštitu nad vraclavskou Nocí kostelů 2015, i na webových a facebookových stránkách muzea.