Papírová dráha aneb Fotografie, jízdenky, vozové nálepky a razítka a výstava 25 let vysokomýtské Mikroelektroniky

Přednáškovou místnost zaplní díky ochotě a spolupráci železničního nadšence Jiřího Rokose z Cerekvice nad Loučnou výstava dokumentující vývoj jízdenek, razítek, vlakové pošty či vozových nálepek. Vše bude doplněno mnoha trojrozměrnými předměty a fotografiemi týkajících se tratě Choceň – Litomyšl.
Část plochy bude věnována historii i současnosti produkce vysokomýtské firmy Mikroelektronika, která v tomto roce slaví 25. výročí své existence. K vidění budou jak různá zařízení na výdej jízdenek, tak jízdenkové označovače a validátory a návštěvníci si budou moci u řady z nich vyzkoušet jejich funkce.
Po celou dobu konání výstavy bude pro děti připravená možnost vyzkoušet si ovládání provozu modelového kolejiště.
Vernisáž spojená s komentovanou prohlídkou se uskuteční v neděli 20. března od 14 hodin.