Pivovarnictví v Pardubickém kraji a na Vysokomýtsku

Na začátku března se návštěvníkům otevře výstava o tradičním a v českém prostředí opravdu velmi oblíbeném druhu vaření. Ve výstavních prostorách muzea se totiž slavnostní vernisáží, která proběhne v neděli 2. března ve 14 hodin, představí putovní výstava Regionálního muzea v Chrudimi doplněná Regionálním muzeem ve Vysokém Mýtě odkrývající tajemství vaření piva!

Jak uvidíme, pod pojmem pivo se neskrývá pouhá představa konzumace alkoholického nápoje. Tento rtům milý výraz pojímá i bohatou historii, různorodé výrobní postupy, specifický slovník a v neposlední řadě velkou chuťovou a barevnou pestrost, kterou budou moci návštěvníci vyzkoušet během vernisáže výstavy i během několika plánovaných degustačních večerů. Vědomosti návštěvníků obohatí zajímavou přednáškou rovněž pivovarský historik Ing. Milan Starec.