Suchou nohou po Mýtě

Ve spolupráci se spolkem proMejto pořádá Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě druhým rokem odpolední program v rámci Dne památek techniky a průmyslového dědictví 2017. Za zvláštním názvem se skrývá téma mostů, propustků, lávek, brodů, ale i samotných vodních toků v našem městě a zajímavých systémů, které tvoří.
Nejprve se v kratší přednášce seznámíme s dochovanými (např. unikátní železobetonový most postavený na počátku 20. století firmou Ludvík Uhlíř Velim), ale i zaniklými objekty (např. dřevěný trámový most u Lipové přes Loučnou nebo most přes náhon u zaniklého Vajmarova mlýna). Chybět nebudou ani příklady architektonicky kvalitních současných mostků a lávek „odjinud“.
Po přednášce náš čeká příjemné protažení nohou na výpravě za vysokomýtskými mosty po trase podél řeky Loučné, Blahovského a Odlehčovacího potoka.