Swingování na plovárně

Vysokomýtská plovárna je díky svému prostředí i legendárnímu plzeňskému pavilonu jak vystřižená z prvorepublikového prospektu. Nemůže být tedy lepšího místa pro prvotřídní koncert. Večerní západ slunce, širé nebe, klidná vodní hladina, siluety plovárenské budovy z 30. let a báječné hudební těleso rámované historickými automobily. Organizátoři věří, že tak jedinečný zážitek si nechá ujít jen málo kdo.

Také zde bude slavnostně představena kniha s názvem Letecká výroba u firmy Sodomka. V roce 2007 započalo Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě s vydáváním historických pramenů mapujících produkci firmy Carrosserie Sodomka. Letos je tento projekt dovršen vydáním posledního 9. dílu. Ten se věnuje netradiční výrobě bezmotorových letadel. Ta probíhala u Sodomků v poměrně krátkém časovém období let 1935 – 1939, ale o to více je její historie zajímavější a pestřejší. Kniha zároveň popisuje počátky sportovního létání ve Vysokém Mýtě, které je zde populární do dnešních dnů. V prodeji bude v muzeu a také v informačním stánku na sobotním Sodomkově Vysokém Mýtě.