Vánoční koncert souboru Schola Gregoriana

Závěr roku v programu Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě je tradičně spjat s vánočním koncertem v kostele sv. Mikuláše ve Vraclavi.

Nejinak tomu bude i letos. Pro návštěvníky je připravena skutečná hudební lahůdka v podobě vystoupení pěveckého souboru Schola Gregoriana Pragensis pod vedením Davida Ebena. Koncert uváděný s názvem Adventus Domini je koncipován jako adventní mariánská mše v českých kancionálech 15.- 16. století.

Schola Gregoriana Pragensis byla založena Davidem Ebenem v roce 1987. Soubor se řadí mezi přední světové interprety středověké duchovní hudby. Posluchači i odborná kritika oceňují na nahrávkách a koncertních projektech dramaturgickou nápaditost a muzikální interpretaci, se kterou soubor zpřístupňuje repertoár ležící u samých kořenů evropské hudební kultury.