Večerní, němé a melodické Vysoké Mýto

Na středeční večer 5. června je v rámci programu Sodomkova Vysokého Mýta připraveno speciální promítání. V muzejních sbírkách se nachází necelá desítka různě dlouhých filmových záběrů Vysokého Mýta z 30. a 40. let 20. století. Ty například zachycují návštěvu Tomáše Garrigua Masaryka, Aloise Jiráska, sokolské slavnosti, ale třeba i reklamy firmy Sodomka. Vysokomýtské muzeum je nechalo sestříhat do 20 minutového filmu a každou scénu opatřilo úvodními titulky. Stejně jako za starých časů bude i tento film spojen s živým hudebním doprovodem, o který se postará ředitelka základní umělecké školy Iva Vrátilová. Zážitek jistě umocní venkovní romantické prostory kavárny Bonviván, kde se celá projekce uskuteční. Za nepříznivého počasí deky a deštníky s sebou.