Velká válka

Konflikt, označený později jako I. světová válka, vypukl přesně před sto lety. Její průběh a historické souvislosti, s důrazem na účast tří vysokomýtských vojenských útvarů, připomene letní výstava „Velká válka“, kterou vytvořili František Kroulík a Miroslav Řehák ve spolupráci s Regionálním muzeem ve Vysokém Mýtě.

V neděli 29. června ve 14 hodin bude v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě slavnostně otevřena výstava Velká válka, věnovaná událostem I. světové války se zřetelem na vysokomýtské útvary. Výstavu uvede vernisáž s výkladem o činnosti vysokomýtského 98. pěšího pluku na frontě. K vidění budou i ukázky vojenských uniforem s různými doplňky – přilbou, plynovou maskou či nůžkami na ostnatý drát. Vstup na vernisáž je zdarma, zajištěno bude i malé občerstvení.