XIII. ročník Cestovatelského festivalu Okolo světa

21. - 25. listopadu od 18:00

Pondělí 21. listopadu
Jana a Zdeněk Černí: Cesta do jihovýchodní Asie

Putování za Smaragdovým Budhou po Thajsku, Laosu, Malajsii a Singapuru. Toto zobrazení Budhy dosud vyvolává řadu otázek a některé souvislosti jsou dodnes zastřeny tajemstvím.

Úterý 22. listopadu
Radka a Radim Urbánkovi: Dagmar, Tubork, Kaplický a spousta jízdních kol – všednost a překvapivost Dánska

Kdo byl Poul la Cour? Jak vysoká je nejvyšší hora Dánska? Kde se nachází největší stabilní spalovací motor na světě a k čemu sloužil? Který skanzen dokáže nabídnout pohled do domácnosti dokonce až ze 70. let 20. století? To vše nabízí nahlédnutí do země, kde nechali své stopy Vikingové, Přemyslovci, Tycho de Brahe i architekt Jan Kaplický.

Středa 23. listopadu
Vladimír Lemberk: Bali – ráj na východě

Malý indonéský ostrov nás uchvátí svou atmosférou. V každé vesnici probíhá alespoň jedna slavnost, chrámů je víc než domů a k tomu kulisa sopek a nekonečných rýžových teras. Odvrácenou tváří je však turismus, a proto se vydáme dál na východ, na ostrovy Lombok, Sumbawa a Flores, kde nás čeká svět domorodých vesnic, jezer v kráterech sopek i podmořské korálové zahrady.

Čtvrtek 24. listopadu
Jaromír Vykoukal: Šest dnů v neuvěřitelné zemi – reportáž z cest do Izraele

Neobvyklé putování vede po opevnění a svatých místech na Tel Danu, bojišti na Golanách, kibucu Deganja,. Navštívíme Safed, Tiberias, Nazareth, Capernau a další místa přímo spjatá se základy křesťanské víry. Projdete se Jeruzálemem a uvidíme část sbírek největších muzeí tankové a letecké techniky Státu Izrael. A navíc se dozvíme, jak je Česká republika v Izraeli vnímána.

Pátek 25. listopadu
Jan Doubek: Syrie, Libanon a Jordánsko

Autor ještě před vypuknutím arabského jara stihl procestovat tyto tři velmi zajímavé země. Představí nám řadu nádherných památek, které bohužel často existují už jen na fotografiích.